Portaş

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan PORTAŞ Proje İnşaat Taahhüt Asfalt Sanayi ve Ticaret A.Ş., genel olarak Ankara’nın asfalt ihtiyacının büyük bir kısmını üreten, Toplu Konut yapım işlerini ve konusunda uzman ekibiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin birçok faaliyetinin teknik hizmetlerini yürüten bir şirkettir.  

PORTAŞ A.Ş. Yönetimi, personel yetkinliği açısından sürekli kendini geliştiren ve daha fazla hizmet vermek maksadıyla kapasitesini arttıran bir şirket stratejisi uygulamaktadır. 

PORTAŞ A.Ş., 2020 yılında başlayan çalışmalar neticesinde, açılan agrega ocakları ve kurulan asfalt plent tesisleri ile 2021 yılında asfalt üretimine geçmiştir. Modern plentlerde üretilen asfalt kapasitesi günde 15.000 ton olup Ankara’nın asfalt ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaktadır. 

Ankara’nın sosyal ve ticari konut ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamayı hedefleyen PORTAŞ A.Ş., yapıların kalite ve standartlarını daha yükseğe çıkarmayı öncelikli amacı olarak görmektedir. 

Tüm bunların yanında, PORTAŞ A.Ş., mühendis ve teknikerlerden oluşan yetkin teknik kadrosuyla, Ankara Büyükşehir Belediyesi AYKOME Şube Müdürlüğü ve Fen işleri Dairesi Başkanlığı’nın sahadaki teknik gözü olurken, Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı Uygulama ve Denetim Şube Müdürlüğü’ne teknik hizmeti sağlamaktadır.

Misyonumuz

Şehri değiştiren, hayatı farklılaştıran, şehircilik kavramına yeni açılar katan bir anlayışla hareket eden şirketimiz, sadece güzel, sağlam binalar yapmayı değil, geleceği inşa etmeyi hedefliyor.

Vizyonumuz

Teknolojiyi yakalamış makine ve teçhizatı ile yeniliklere açık, inovasyona önem veren, kaliteyi ve güvenilirliği ilke edinen anlayışımızla müşterilerimize daha iyi hizmet vermek amacımızdır.

Hedeflerimiz

Vizyonumuz gelişen ve sürekli büyüyen inşaat sektöründe çevre ile uyumlu yapılar inşa ederek ve teknolojiyi en verimli haliyle kullanarak ülkemize hizmet etmeye devam etmektir.